
Az adathálózatokkal és azok alkalmazásaival foglalkozó Networkshop minden évben az egyik legjelentősebb informatikai szakmai konferencia Magyarországon.
A 25. jubileumi Networkshop 2016 konferencián az Eszterházy Károly Főiskolát a Médiainformatika Intézet hét oktatója képviselte: Lengyelné dr. Molnár Tünde a Humáninformatika Tanszék tanszékvezetője, dr. Czeglédi László a Humáninformatika Tanszék főiskolai tanára, dr. Antal Péter az Oktatás- és Kommunikációtechnológiai Tanszék főiskolai tanára, Racskó Réka, Kvaszingerné Prantner Csilla, Göncziné Kapros Katalin és Tömösközi Péter a Humáninformatika Tanszék tanársegédei.
Munkatársaink előadásában a következő témák kerültek terítékre:
1. Lengyelné dr. Molnár Tünde: Olvasási élmény feldolgozása IKT eszközökkel
Az előadás a gyermekek megváltozott információ szerzési szokásairól és ennek olvasáshoz való viszonyukról szól. Új módszerek bemutatása és ezek bevonása a könyvtárakba.
2. dr. Czeglédi László: Könyvtári helyzetkép: az oktatástámogatás korszerű eszközei
Az előadás célja, hogy helyzetképet rajzoljon a jelenlegi állapotokról a magyarországi felsőoktatási könyvtárak oktatástámogatási szolgáltatásait elemezve.
3. dr. Antal Péter – Stóka Gyrörgy: Felhő alapú informatikai rendszerek vs. lexikális ismeretek
Az előadás során rávilágítottak azokra a lehetőségekre, melyek segíthetik egy korszerű IKT alapú gondolkodásmód megjelenését a mindennapi pedagógiai munkában.
4. Racsko Réka: A digitális átállás indikátorai nemzetközi összehasonlításban
Az előadás nagyon összetett, többek között rámutat arra, hogy az oktatásban a technológiai és a módszertani kultúra digitális átállása számos szempontból időszerű.
5. Kvaszingerné Prantner Csilla: Eye-tracking eszközzel végzett használhatósági tesztek eredményei − egy felsőoktatásban alkalmazott weblap vizsgálata
Az előadás megvilágítja, hogy egy webes keretrendszer széles körben történő használata előtt ajánlott használhatósági teszteket végeznünk. Ehhez az egyik kiváló módszer a szemmozgáskövető hardver bevonása.
6. Göncziné Kapros Katalin: Korszerű tanulás támogatás erőforrásai a felsőoktatásban
Az előadásban bemutatásra kerül az Eszterházy Károly Főiskolán most záruló felmérés, aminek a célja az eredményes tanári munka háttérfeltételeinek vizsgálata, tanulási szokások felmérése, eredményesebbé tétele hallgatói szemmel.
7. Tömösközi Péter: Egy adaptív elektronikus tanulási környezet kipróbálásának tapasztalatai
Az előadás bemutatja az elektronikus tanulási környezetek (ETK) szerepe a felsőoktatás mellett folyamatosan nő a közoktatásban is. Továbbá, hogyan építhetünk be személyre szabott feladatsorokat az adaptív tesztelés során, milyen jelentőséggel bírnak ezek az oktatásban.
Deák Krisztina
adminisztrátor